Архив "Главной страницы"- стр.12 - Запорожский обком ПМГУ

Поиск
***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Перейти к контенту

Главное меню:

Архив "Главной страницы"- стр.12

Архив

1 сентября 2014 г.

Основні соціальні аспекти Держбюджету на 2015 рік

Під час зустрічі в рамках постійно діючої тристоронньої робочої групи з ведення консультацій на всіх стадіях бюджетного процесу 29 серпня 2014 року, Мінфін фактично презентував основні соціальні аспекти проекту Держбюджету на 2015 рік.

Основна ідея закладена до цього документу відображається як: продовження політики скорочення видатків та легалізації «ручного» управління на невизначений термін.

Щодо соціальних стандарті, то Мінфін пропонує:

- встановити у 2015 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2015 року – 1257 гривень, з 1 грудня – 1284 гривні, а мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня - 1257 гривень, з 1 грудня - 1284 гривні; у погодинному розмірі: з 1 січня - 7,53 гривні, з 1 грудня - 7,69 гривні. Таким чином зростання цих показників на кінець 2015 року становитиме 5,4%, при схваленому прогнозному рівні інфляції 109,8% .
- розмір базового тарифного розряду ЄТС з урахуванням збереження грошового розриву із мінімальною заробітною платою у сумі 366 грн;
- продовжити практику застосування показника «рівень забезпечення прожиткового мінімуму», що фактично нівелює значення прожиткового мінімуму як базового соціального стандарту, суперечить законодавству і протиправно обмежує рівень соціальної допомоги;
-
здійснювати оплату праці вчителям, медикам, працівникам культури, державним службовцям, а також законодавчо гарантованих соціальних виплат, пенсіонерам, дітям війни, військовослужбовцям та іншим соціально незахищеним верствам населення (зокрема, чорнобильцям, ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань) – «у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування».

Крім того, пропонується надати право Мінфіну вносити зміни до розпису державного бюджету з метою відображення фактичного надходження у 2015 році таких кредитів (позик) та витрат за відповідними бюджетними програмами в межах загального обсягу залучення цих кредитів (позик) у 2015 році, у ручному режимі на підставі рішення Кабінету Міністрів України, погодженого з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету здійснювати

Таким чином у 2015 році Уряд не пропонує нічого іншого окрім, того щоб відняти у легально працюючої людини. Хочеться нагадати, що у 2014 році влада уже двічі запроваджувала низку обмежень для працівників бюджетної сфери, які мотивувала необхідністю створення передумови економічного зростання країни. Тепер пропонується прийняти це за норму, а заразом погодитись, що реальні трудові доходи громадян після запровадження «антикризових» заходів знизяться майже на 30%.

І незважаючи на те, що 27.08.2014 Уряд прийняв рішення про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2015 рік та основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2016 і 2017 роки, ці показники до розрахунку не приймаються. Це ще раз підтверджує відсутність системного бачення та комплексного підходу до формування бюджетної політики.

Констатуємо, що Мінфін «традиційно» не чуює пропозиції профспілок щодо необхідності вжиття дієвих заходів задля легалізації значної частини тіньового бізнесу, боротьби із ухиленням від сплати податків, збільшення оподаткування заможних верств, пом’якшення податкового навантаження для громадян із низьким рівнем доходу тощо.

Акцентуємо увагу, що Міністерство фінансів України пропонує і у 2015 році продовжити ігнорування простої істини, що лише підвищення заробітної плати, яка має забезпечувати платоспроможність громадян для придбання вітчизняних товарів, своєчасної сплати комунальних платежів дозволить відновити економічну активність, розширити сферу зайнятості, розпочати реальну боротьбу з бідністю, забезпечити економічне зростання та підвищення добробуту в країні.

Профспілки вимушені знову заcтерігати, що в умовах загострення соціального напруження, підвищення цін та тарифів, стрімкого зростання інфляції та безробіття, тенденція зниження реального розміру заробітної плати може спровокувати соціальний вибух.

З оперативними висновками проекту Держбюджету-2015 можна ознайомитися  тут
.

Департамент бюджетної політики та
соціального захисту апарату ФПУ

29 августа 2014 г.

Основні показники рівня життя населення та бідності

Міністерство соціальної політики України на виконання пункту 4.14 розділу IV Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010-2012 роки надало «Інформаційно-аналітичну записку щодо рівня життя населення у січні-червні 2014 року» .
Наданий матеріал містить наступну інформацію:
- основні показники рівня життя населення (додаток
);
- доходи та витрати населення (
додаток 1);
-
заробітна плата (додаток 2);
- пенсіне забезпечення (
додаток 3);
- індекси споживчих цін (
додатки 4, 5,);
- показники бідності (
додаток 6)

ПОКАЗНИКИ БІДНОСТІ

За даними обстеження умов життя домогосподарств моніторинг показників бідності за багатовимірною оцінкою за 2013 рік характеризується такими даними:
межа бідності за відносним критерієм (75 % медіанного значення сукупних еквівалентних витрат населення) за 2013 рік становила 1187 грн на місяць і перевищила значення за 2012 рік на 62 грн. або на  5,5 %. Рівень бідності за відносним критерієм знизився на 1,0 в.п. і становив 24,5 % (2012 рік – 25,5 %);
межа крайньої бідності (60 % медіанного значення сукупних еквівалентних витрат населення) за 2013 рік становила 950 грн., і перевищила значення попереднього року на 50 грн. або на 5,6 %. Рівень крайньої бідності знизився на 0,2 в.п. і склав 11,0 % (за 2012 рік – 11,2 %);
рівень бідності серед працюючих за відносним критерієм знизився на 0,7 в.п.  і становив 20,0 % (за 2012 рік – 20,7 %);
рівень бідності серед дітей до 18 років знизився на 0,5 в.п. і склав 32,6 %  (за 2012 рік – 33,1 %);
межа бідності за абсолютним критерієм (доходи нижче прожиткового мінімуму) за 2013 рік становила 1114 грн., що на 72 грн. або 6,9 % більше ніж її значення за 2012 рік (1042 грн.). Рівень бідності за абсолютним критерієм  знизився на 0,7 в.п. склав 8,4 % (за 2012 рік –  9,1 %);
еквівалентні витрати нижче межі бідності, визначеної ООН для країн Центральної та Східної Європи (вартість добового споживання на рівні 5 доларів США) за 2013 рік становили 555 грн. (за 2012 рік – 557 грн.). Рівень бідності за цим критерієм склав 0,8 % (за 2012 рік – 0,8 %).

Довідково. Цілями розвитку тисячоліття (Ціль 1. Подолання бідності) передбачено:
- скорочення частки бідного населення у 2013 році – до 26,0%, у 2015 році – до 25,0 %,
- скорочення частки бідних серед працюючих осіб у 2013 році – до 17,0%, у 2015 році – до 15,0 %,
- скорочення частки бідних серед дітей у 2013 році – до 31,0%, у 2015 році – до 29,0 %


Слід зазначити, що показники, надіслані Мінсоцполітики України, не відображають реальний стан з бідністю в країні, оскільки розрахунки здійснюються, виходячи із затвердженого розміру прожиткового мінімуму, або фактичного, розрахованого Мінсоцполітики.
Проте, реальний розмір прожиткового мінімуму в Україні є набагато вищим, адже набори продуктів, товарів та послуг не змінювалися протягом 14 років. Крім того, прожитковий мінімум для працездатних осіб не враховує податок на доходи фізичних осіб. Зокрема, у червні ц.р. затверджений розмір прожиткового мінімуму уже на 364 грн. або на 29,9% занижено порівняно з фактичним розміром прожиткового мінімуму для працездатних осіб, скорегованим на податок на доходи фізичних осіб.
Штучне заниження офіційної величини прожиткового мінімуму вже призвело до того, що він перестав виконувати функцію базового соціального стандарту для визначення достатнього рівня життя громадян і перетворився в «розрахунковий показник» збалансування Державного бюджету України. Це порушує конституційні права мільйонів українських громадян на достатній життєвий рівень.
Крім того, занижений рівень прожиткового мінімуму впливає на загальну оцінку рівня життя в Україні, що в свою чергу безпосередньо недостовірно характеризує становище бідного населення та викривлює результати виконання Україною Цілей Розвитку Тисячоліття щодо боротьби з бідністю, скорочення нерівності та підвищення якості життя населення країни.

В розрізі регіонів України за даними обстеження за 2013 рік найвищий рівень бідності за відносним критерієм (75% медіанних сукупних витрат населення) мали Рівненська (48,7%), Тернопільська (41,3%), Житомирська (39,4%) області. Найнижчий рівень бідності у місті Києві (6,4%), а також у Запорізькій (14,6%), Харківській (13,8%) областях.


За 2013 рік найвищий рівень бідності за абсолютним критерієм (доходи нижче прожиткового мінімуму) мали Рівненська (16,9%), Тернопільська (17,2%), Житомирська (12,8%) області. Найнижчий рівень бідності за цим критерієм у місті Києві (2,9%), Харківської (3,6%) та Київської (4,0%) областях.    

ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ

Замороження рівня оплати праці вже призвело до загрозливих перекосів у структурі доходів населення, коли частка соціальних виплат впритул наблизилася до частки заробітної плати.
Так, якщо у 2012 році частка соціальних допомог та інших одержаних поточних трансфертів у структурі доходів населення становила 37,2 %, то у І кварталі 2014 року вона збільшилася до 40,8%. При цьому доля заробітної плати майже не змінилася – 41,8% та 42,4% відповідно.


Неефективна структура доходів населення, надмірна частка соціальних трансфертів, динаміка яких не залежить безпосередньо від рівня економічної активності їх одержувачів, знижує мотиваційні стимули до праці, породжує утриманські настрої серед працездатного населення та загрожує дефолтом бюджету.                                                       

Департамент бюджетної політики
та соціального захисту апарату ФПУ

26 августа 2014 г.

Вышел новый номер информационного бюллетеня
первичной организации ПМГУ комбината "Запорожсталь"


В номере:

Отчёты и выборы в профсоюзе

Отчетно-выборная кампания является важным этапом в жизни и деятельности каждой профсоюзной организации, потому что реализуется уставной принцип выборности органов профсоюза по обеспечению гласности и отчетности в их работе. Также она служит своеобразным способом выражения доверия членами профсоюза избранному ими комитету, а также осуществления контроля за его деятельностью по реализации уставных задач и способствует поиску наиболее эффективных форм деятельности и, как следствие, повышению уровня работы профсоюзных комитетов. Кроме того, отчеты и выборы обеспечивают приход в профсоюз новых лидеров и организаторов профсоюзной работы.

Мы умеем и любить, и работать, и исполнять свой гражданский долг!

ОКОЛО 50 ЗАПОРОЖСТАЛЕВЦЕВ ЗАЩИЩАЮТ НЕЗАВИСИМОСТЬ И ТЕРРИТОРИАЛЬНУЮ ЦЕЛОСТНОСТЬ УКРАИНЫ, СВОЙ НАРОД, СЕМЬИ. НЕКОТОРЫЕ ИЗ НИХ ПРИНИМАЮТ НЕПОСРЕДСТВЕННОЕ УЧАСТИЕ В АНТИТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ ОПЕРАЦИИ В ЛУГАНСКОЙ И ДОНЕЦКОЙ ОБЛАСТИ. С ОДНИМ ИЗ УЧАСТНИКОВ АТО, А В МИРНОЕ ВРЕМЯ ЭЛЕКТРОМОНТЕРОМ АГЛОМЕРАЦИОННОГО ЦЕХА, ЧЛЕНОМ ЦЕХОВОГО КОМИТЕТА ПРОФСОЮЗА ЕВГЕНИЕМ ЦАЦИНЫМ, КОРРЕСПОНДЕНТУ ВП УДАЛОСЬ ПООБЩАТЬСЯ В ТО ВРЕМЯ, КОГДА ОН ПРИЕХАЛ НА ПОБЫВКУ ДОМОЙ.

Читать дальше...

26 августа 2014 г.

По материалам сайта УКРРУДПРОМ

Лоббисты Дмитрия Фирташа требуют от Кабмина не повышать минимальную зарплату

Правительство завершило переговоры с работодателями и профсоюзами об установлении размеров минимальных социальных стандартов, которые лягут в основу проекта бюджета на 2015 год. Министерство социальной политики готово проиндексировать минимальную зарплату и прожиточный минимум, в то время как работодатели предложили заморозить выплаты на нынешнем уровне — 1218 грн.

Ежегодные трехсторонние переговоры правительства, Федераций работодателей (ФРУ) и профсоюзов (ФПУ) по обсуждению параметров минимальных соцстандартов на следующий год завершились, но общей позиции так и не было достигнуто. В распоряжении Апострофа оказались предложения всех сторон по увеличению минимальной зарплаты (МЗ) и прожиточного минимума (ПМ), на основании которых будет формироваться проект бюджета-2015 и от которых зависит уровень всех социальных выплат и государственной помощи. Напомним, согласно Бюджетному кодексу, уже до 15 сентября правительство должно подать в парламент свой вариант главного финансового документа страны.


Читать дальше...

21 августа 2014 г.



Уважаемые члены профсоюза металлургов и горняков Украины!

От имени Запорожского областного комитета Профсоюза металлургов и горняков Украины
поздравляю Вас с Днём Независимости Украины!

В этот день позвольте пожелать всем вам мирного неба над головой, оптимизма, настойчивости, движения вперёд!

Будущее страны зависит от каждого из нас. Главное работать на благо предприятия и страны, не бояться защищать свои права и трудовые интересы, любить свою семью и Родину! И тогда общими усилиями мы сможем построить новую, процветающую Украину, которой смогут гордиться наши потомки!
Я желаю Вам, крепкого здоровья, мира и согласия в ваших семьях, счастья и благополучия.




Председатель областного комитета ПМГУ        

    В.Н. Седов


21 августа 2014 г.

Соціальні партнери профспілок - НСПП підготували статті про...


... Підвищення рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин – пріоритетний напрямок діяльності відділення НСПП в Запорізькій області

Четвертак Сергій, начальник відділення НСПП в Запорізькій області

В умовах розбудови в Україні незалежної, демократичної, соціальної, правової держави, передбаченою статтею 1 Конституції України все більше зростає роль такої її ознаки, як забезпечення реалізації прав та свобод людини, громадянина. У контексті трудових правовідносин це означає створення належних умов соціально-економічного життя суспільства, за яких особа має можливість заробляти на життя працею, яку вона вільно обирає, реалізацією принципу забезпечення рівності правових можливостей роботодавця та найманого працівника, усвідомлення учасниками трудових правовідносин власного правового статуту, вміння застосовувати легітимні заходи захисту в разі порушення трудових прав.

... Примирні процедури – запорука вирішення колективного трудового спору (конфлікту).

Головний спеціаліст сектора правового забезпечення відділення НСПП в Запорізькій області – Гусаров В.В.

Однією з головних ознак соціальної, правової держави є наявність розвинутого громадянського суспільства, якому притаманний високий рівень правосвідомості. Саме від рівня правосвідомості в тій чи іншій мірі залежить, наскільки ефективно громадяни країни будуть використовувати законодавство у врегулюванні цивільних, житлових, сімейних, а також трудових спорів.

Читати далі...


20 августа 2014 г.

В коллективе Запорожского титано-магниевого комбината в последнее время произошёл ряд событий культурного и спортивного характера о чём подробно информирует профком первичной профсоюзной организации на своей интернет-странице.

Читать дальше...

12 августа 2014 г.

В ЦК ПМГУ пришла трагическая весть о том, что 2 августа 2014 г. в бою под городом Шахтерском Донецкой области погиб призванный в армию в марте этого года Александр Какалюк - работник профкома, возглавлявший комиссию по охране труда, Днепровского металлургического комбината (г.Днепродзержинск Днепропетровской обл.,)


КАКАЛЮК
Александр Валентинович
20.07.1976г. - 02.08.2014г.

За неделю до своей героической гибели на войне Александр Какалюк побывал в краткосрочном отпуске дома и, конечно же, навестил родную Дзержинку, пришел в профсоюзный комитет, где до призыва в армию возглавлял комиссии по охране труда.       


Без Дзержинки он свою жизнь и себя просто не мыслил. Вся его короткая сознательная жизнь прошла здесь, на комбинате, куда он после окончания Днепродзержинского государственного технического университета пришел на ТЭЦ электрослесарем. Затем тут же был переведен в мастера. В 2007 году перешел в профсоюзный комитет, где в 2010 году был избран председателем комиссии по охране труда.


На Дзержинку его тянуло как магнитом. Здесь начинался его трудовой путь, здесь он получил путевку в профсоюзную жизнь, когда нужно было учиться защищать трудовые интересы и права таких же, как он, тружеников.


В марте 2014 года Саша Какалюк был мобилизован в армию, и ни словом не обмолвился о том, что у него молодая семья, пятилетний сын Александр, родители.


Родина позвала, значит так надо!


Когда командир во время первого призыва скомандовал воинам: «Три шага вперед, кто готов защищать Родину!» - девяносто процентов из них остались на месте. И только десять процентов сделали три шага вперед. Среди них был и Александр Какалюк. Это потом, несколько позже, все случилось наоборот, когда девяносто процентов из призыва смело сделали свои шаги вперед.


Для Александра Какалюка за словом Родина стояли, прежде всего, родная Дзержинка, дружная семья, маленький ребенок, родители, друзья. Их он был готов и обязан защищать, не щадя своей жизни.


Трагическая весть о его гибели в тяжелых и жесточайших боях под донецким городом Шахтерском пришла на комбинат вечером 2 августа 2014 года.


Как чуть позже рассказал командир батальона, в котором служил Саша Какалюк, он был одним из первых и одним из лучших. В тот день трижды выезжал на передовую, вывозя на БТР погибших товарищей, пока не был сражен наповал вражеской снайперской пулей…


- Позже он будет представлен к высокой награде – ордену Богдана Хмельницкого,  - сказал комбат. –  Но эта потеря для нас и для всей 25-й бригады невосполнима. В короткие минуты отдыха Саша очень тепло отзывался о Дзержинке и о товарищах по работе, которые учили его, закаляли, наставляли на путь истинный.  


Во время краткосрочного отпуска Саша Какалюк охотно общался с товарищами по работе. Когда ему предложили встретиться в среду с председателями цеховых комитетов, он , извинившись, сказал: - Я обещал в этот день свозить маленького Сашу в Днепропетровск. Хочу побыть с ним. Он купил любимому сыночку шикарный велосипед и очень просил дедушку научить внука ездить на нем.


Прощаясь с родными и близкими, Саша был грустным и задумчивым, словно предчувствовал свою гибель.

Он погиб за нас. При исполнении воинского долга по защите Украины.
Наши самые глубокие соболезнования родным и близким героически погибшего Александра Какалюка.


Желающих поставить свои подписи под текстом письма памяти А.Какалюка оказалось так много, что мы решили подписать его так:

Дирекция, профком комбината,
председатели цеховых и участковых комитетов профсоюза,
члены постоянной комиссии профкома
по охране труда и весь трудовой коллектив Дзержинки.

Запорожская областная организация профсоюза металлургов и горняков Украины
скорбит и выражает глубокие соболезнования родным и близким погибшего героя Александра Какалюка.

12 августа 2014 г.

HR Лига - СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ


Секвестр Госбюджета-2014 и оптимизация зарплатных расходов


Беда не приходит одна — так гласит народная мудрость. Крайне сложная обстановка на востоке бумерангом отражается на экономической ситуации в целом. На сей раз правительство инициировало, Верховная Рада — поддержала, а Президент подписал очередной секвестр Госбюджета-2014. Принятый Закон № 1622 в т. ч. затронул самую больную сферу — зарплатную, а также прошелся по трудовым гарантиям. О его отдельных новациях и поговорим.

Итак, Президент Украины подписал
Закон "О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2014 год" от 31.07.2014 г. № 1622-VII (далее — Закон № 1622), вступающий в силу с дня, следующего за днем его официального опубликования.

Фактически Закон № 1622 откорректировал основной финансовый документ государства на 2014 год. Среди прочего, им урезаны расходы на содержание органов власти, а именно финансирование аппарата Верховной Рады Украины, Госуправделами, секретариата КМУ, Государственной судебной администрации Украины, Генеральной прокуратуры Украины, МВД, Минэнергоугля и Минкультуры, а также уменьшено финансирование отдельных социально и культурно значимых бюджетных программ.


Читать дальше...

12 августа 2014 г.


Із середньомісячного заробітку мобілізованого утримуються членські профспілкові внески

Федерація професійних спілок України роз’яснила, чи утримуються членські профспілкові внески із зарплати члена профспілки, який проходить військову службу за призовом під час мобілізації.

Відповідно до частини третьої статті 42 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» за наявності письмових заяв  працівників, які є членами профспілки, роботодавець щомісячно і безоплатно утримує із заробітної плати та перераховує на рахунок профспілки членські профспілкові внески працівників відповідно до укладеного колективного договору чи окремої угоди в терміни, визначені цим договором. Роботодавець не має права затримувати  перерахування цих коштів.

Статутами всеукраїнських профспілок членські внески для працюючих членів профспілки встановлюється, як правило, в розмірі не менше 1% від місячного заробітку.

Враховуючи зміни,
внесені Законом України від 20.05.2014 № 1275-VІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації" до КЗпП України (зокрема частини третьої  статті 119), мобілізований залишається у трудових відносинах з підприємством, тому роботодавець зобов’язаний нараховувати такому працівникові середньомісячний заробіток, проводити з нього всі необхідні відрахування до бюджету і страхових фондів, а також утримувати членські профспілкові внески та перераховувати їх на рахунок профспілки.

Окрім того, пунктом 2 Прикінцевих положень Закону № 1275 від 20.05.2014 передбачено, що дія частини третьої статті 119 КЗпП України в редакції цього Закону  поширюється на громадян України, які починаючи з 18 березня 2014 року були призвані на  військову  службу на  підставі  
Указу  Президента  України  від 17 березня 2014 року № 303 "Про часткову мобілізацію", затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію». Тому у разі, якщо роботодавець  звільнив працівника у зв’язку з проведенням мобілізації, у працівника виникає право на поновлення на роботі відповідно до вказаної вище норми Закону.



За інформацією офіційного сайту Федерації професійних спілок України

6 августа 2014 г.

Вышел очередной номер "Профсоюзного вестника"

В этом номере:

- 9 июля 2014 г. в актовом зале управления комбината состоялось расширенное заседание трудового коллектива, на котором подведены итоги работы комбината и выполнения мероприятий коллективного договора за 1 полугодие 2014 г. На заседание были приглашены профгрупорги, старшие общественные инспекторы по охране труда, члены цехкомов – представители низовых структур профсоюзной организации и профактива предприятия. участвуя в работе этого форума, они могли непосредственно от руководителей комбината узнать о том какие цели и задачи стоят перед трудовым коллективом и профсоюзной организацией, а затем донести полученную информацию в трудовые коллективы;

- в
сего несколько дней отделяют нас от дня металлурга. С чем трудовой коллектив «Запорожстали»  встречает свой профессиональный праздник? Об этом корреспонденты «Профсоюзного вестника» беседуют с председателем профкома комбината Леонидом Анисимовым;

Читать дальше...

5 августа 2014 г.

ПРОФСПІЛКИ ЗАКЛИКАЮТЬ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
ЗАСТОСУВАТИ ПРАВО ВЕТО


Підтримуючи необхідність захисту підприємств від надмірного втручання численних державних регуляторних органів, СПО ФПУ звертає увагу на те, що передбачені законом Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження втручання у діяльність суб'єктів господарювання», поданий ще Урядом Азарова М.Я. (реєстраційний № 0937) та який прийнятий Верховною Радою України 22.07.2014 р. безпідставно та протиправно поширюються обмеження також на два центральні органи виконавчої влади, які виконують правоохоронні функції: Державну інспекцію України з питань праці та Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України.

Як показав аналіз, прийнятий закон спрямований на тотальне обмеження повноважень органів державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю та у сфері охорони праці, а також можливості працівників оскаржити неправомірні дії роботодавця та оперативного реагування на скаргу з боку держави.


Читати далі...

5 августа 2014 г.

ПРОФСПІЛКОВИЙ РЕФЕРЕНДУМ.
Українському народові – гідне життя!


Вперше в історії профспілкового руху України Федерація профспілок України ініціювала проведення всеукраїнського референдуму із зверненням до Президента України Петра Порошенка та Кабінету Міністрів України під гаслом: «Ми закликаємо до гідного життя для українського народу!».
З текстом звернення можна ознайомитися тут.

Тому, хто згоден з цим зверненням, пропонуємо його підписати з метою передачі Главі держави та Уряду.

Ми попросили прокоментувати цю профспілкову ініціативу В.о. Голови ФПУ Сергія Кондрюка.

Читати далі...

31 июля 2014 г.

Профтелеграф №25 від 30.07.2014 р.


Мінсоцполітики намагається відкрити «скриньку Пандори»


Мінсоцполітики під егідою легалізації заробітної плати вкотре засилає проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мінімальних розмірів оплати праці та відповідальності за порушення законодавства про працю», прийняття якого призведе до грубого порушення гарантованих державою та Конституцією України прав працівників на працю та гідну винагороду за неї.

Зокрема законопроект передбачає:
- виключення з чинного законодавства України положення, що мінімальна заробітна плата є платою за просту, некваліфіковану працю;
- законодавче запровадження включення до мінімальної заробітної плати доплат, надбавок, заохочувальних та компенсаційних виплат;
- законодавчий дозвіл роботодавцю нараховувати працівнику за повністю виконану норму праці заробітну плату нижче мінімальної;
- запровадження положення, що мінімальна тарифна ставка (оклад) може дорівнювати 60 відсотків розміру мінімальної заробітної плати тощо.


Зазначені зміни призведуть до зниження доходів громадян, порушення зв’язку заробітної плати працівника з його кваліфікаційно-освітнім рівнем, погіршення фінансового стану працюючого населення, зниження мотивації до високопродуктивної якісної праці, відтоку кваліфікованих освічених фахівців за кордон.
Як наслідок, не нові законодавчі ініціативи Мінсоцполітики завдадуть удару і так ослабленій економіці країни, оскільки зменшення купівельної спроможності населення генерує не тільки його зубожіння, але й рецесію вітчизняного виробництва.


Профспілки неодноразово пропонували Уряду шляхи легалізації зайнятості та заробітної плати (позиція ФПУ додається у вкладенні).
Закликаємо громадськість підтримати позицію ФПУ та не допустити подальше обкрадання українського працівника та його родини у той час, як найбагатші в Європі вітчизняні бізнесмени продовжують збагачуватись, нехтуючи законами та нормами моралі.

Також звертаємо увагу суспільства, що ідентична законодавча пропозиція надходила на погодження до профспілкової сторони ще за часів Міністрів соціальної політики України Тігіпка С.Л. та Королевської Н.Ю.

Департамент виробничої політики
та колективно-договірного регулювання ФПУ


29 июля 2014 г.

ПОСВЯЩЕНО ПРОФЕССИОНАЛЬНОМУ ПРАЗДНИКУ


18 июля 2014 г. в ДК «Горняк» по инициативе администрации и профсоюзного комитета состоялось торжественное собрание работников Запорожского железорудного комбината, посвящённое профессиональному празднику – Дню работников металлургической и горнодобывающей промышленности Украины.

С
о сцены прозвучали поздравления от генерального директора, председателя правления комбината
Короленко М.К., председателя профкома комбината Григорчука А.С. Также горняков поздравили почётные гости праздника: председатель Запорожского областного совета Мажейко В.И., заместитель председателя Запорожского областного комитета ПМГУ Шапчиц Ю.В., первый заместитель председателя Васильевской райгосадминистрации Солопов М.А., коммерческий директор ОАО «ЗМК Запорожсталь», член наблюдательного совета ЧАО ЗЖРК Байда В.В., мэр города Днепрорудный Матвеев Е.С.

Читать дальше...

23 июля 2014 г.

Повідомляє ФПУ


Загроза обмеження трудових прав

21.07.2014 Уряд вніс на розгляд до Верховної Ради України проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" щодо корегування показників (реєстраційний номер 4308а) (далі - законопроект).

У проекті нових змін до Держбюджету-2014 передбачається введення в дію низку положень, які передбачають наступ на трудові права та гарантії працівників, зокрема:


1.Зупинення дії Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", передбачивши особливий порядок індексації грошових доходів населення, що визначається Кабінетом Міністрів України у межах бюджетних видатків".


2.Зупинення на необмежений термін застосування норм статті 26 Закону України "Про відпустки" та статей 32, 56, та 84 Кодексу законів про працю України в частині обмеження терміну відпустки без збереження заробітної плати, необхідності повідомлення не пізніше ніж за два місяці та погодження з працівником встановлення режиму роботи на умовах неповного робочого часу.


3.Надання права керівникам бюджетних установ у межах бюджетних призначень без згоди та попередження працівників встановлювати для них режим роботи на умовах неповного робочого часу та надавати відпустки без збереження заробітної плати на визначений цими керівниками термін.

4.Здійснення керівниками центральних органів виконавчої влади та інших державних органів, а також керівниками інших бюджетних установ та підприємств, установ і організацій заходів щодо оптимізації штатної чисельності працівників, надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати, встановлення для працівників режиму роботи на умовах неповного робочого часу, зменшення або скасування стимулюючих виплат, підвищень посадових окладів, зменшення надбавок і доплат, які встановлені у граничних розмірах.


5.Застосовуння у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2014 рік законодавчо гарантованих соціальних виплат, а саме положень статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", статей 5 та 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", статей 14, 22, 37 та 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", пункту "ж" частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я, статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", статей 6-1, 6-2, 6-3 та 6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань".

6.Вилучення 000,0 млн. грн. із Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування на випадок безробіття на скорочення дефіциту коштів Пенсійного фонду України тощо.


В умовах загострення соціального напруження, підвищення цін та тарифів, стрімкого зростання інфляції та безробіття, замороження державних соціальних стандартів та гарантій прийняття проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" щодо корегування показників (реєстраційний номер від 21.07.14 №4308а) у існуючій редакції викликає неоднозначну реацію.


ФПУ проводить опитування серед членських організацій з метою визначення консолідованої позиції та подальших дій в існуючих умовах.


Детальніше з Інформацією щодо
законопроекту 4308а від 21.07.2014 про внесення змін до Держбюджету-2014 можна ознайомитися тут.

Департамент бюджетної політки
та соціального захисту

18 июля 2014 г.

Посвящено Дню металлургов и горняков


Во Двоце культуры "Днепроспецсталь" 17 июля 2014 г. состоялось торжественное собрание представителей трудовых коллективов предприятий, учреждений и организаций горно-металлургического комплекса Запорожской области. Собравшихся приветствовали и поздравляли первые лица - Председатель Запорожской областной государственной администрации Валерий Баранов, Председатель Запорожского областного совета Виктор Межейко, Запорожский городской голова Александр Син и директора предприятий: комбината "Запорожсталь" Ростислав Шурма и завода "Запорожогнеупор" Виктор Бусько .


Фотоотчёт о мероприятии

ДЕНЬ МЕТАЛЛУРГА

В предверии Дня работников металлургической и горнодобывающей промышленности Украины трудовой коллектив ПАО «Украинский графит» поздравил городской голова Син Александр Чинсанович.

Фото


22 июля 2014 г.

ПРОФЕССИОНАЛЬНЫЙ ПРАЗДНИК

Ко Дню работника металлургической и горнодобывающей промышленности на "Украинском графите" подведены итоги производственного соревнования среди коллективов цехов и в индивидуальных номинациях.

Читать дальше...

14 июля 2014 г.

ДЕНЬ БУХГАЛТЕРА УКРАЇНИ


Бухгалтерська справа досить рутинне заняття. Робота з фінансовими документами та ведення бухгалтерії віднімає колосальну кількість сил і часу. Іноді, особливо в кінці місяця, кварталу, року, у фінансових відділах часто виникає підвищена напруга. Проте в році існують особливі дні, в які всі ми маємо прекрасну можливість оцінити і висловити свою вдячність тим, хто займається цим нелегким трудом.

Офіційне професійне свято наших бухгалтерів - День бухгалтера, має щорічний характер і відзначається в Україні на підставі датованного 18-го червня 2004 року Указа Президента України за номером 662/2004.
Дата свята була встановлена - 16-го липня, тому що саме в цей день в суверенній Україні, в 1999-му році прийняли довгоочікуваний Закон України, де були закріплені основні положення «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Говорячи по суті, професія бухгалтера шанована в багатьох країнах. Про престиж цієї професії свідчить також і наявність Міжнародного дня бухгалтера, який відзначається 10-го листопада. На ряду з цим існує навіть регіональні святкові Дні бухгалтера, які встановлюються державними установами в деяких областях на місцевому рівні. Все це зовсім не ажіотаж, що виник на хвилі сучасного розвитку та економічного прогресу, адже основні управлінські завдання бухгалтерського обліку - це збір і обробка достовірної і максимально повної інформації про діяльність опікуваного господарюючого суб’єкта, що в свою чергу переслідує не тільки ведення правильної податкової звітності та фінансового контролю, а й життєво необхідно для прийняття рішень, заснованих на економічному аналізі цих даних. На скільки ці рішення будуть вірними, на стільки господарюючий суб’єкт буде почувати себе впевнено і спокійно не тільки сьогодні, а й в найближчій перспективі, на стільки його діяльність буде успішною і приносити користь, йому, його співробітникам і його клієнтам і не тільки з простої фінансової точки зору, але і з соціальної. Ключовою ланкою всього цього є наш невтомний бухгалтер, в День якого ми обов’язково поспішимо висловити йому свою глибоку вдячність.

14 июля 2014 г.

НОВОСТИ ПЕРВИЧКИ "УКРАИНСКИЙ ГРАФИТ"

В мае 2014 г. на предприятии осуществлялось оформление договоров добровольного медицинского страхования на 2014-2015 г.г.  В цехах прошли встречи представителей АСК «ИНГО Украина» с работниками завода.

Команда ПАО «Украинский графит», заняла  ІІІ место в спортивном состязании на открытом молодежном слете комбината «Запорожсталь», который проходил 31 мая – 01 июня 2014 г. на острове Байда.

Администрацией предприятия ПАО «Укрграфит» с 23 мая по 30 мая 2014 г. были организованы экскурсии для студентов 3 курса Запорожской государственной инженерной академии и Запорожского национального технического университета. Экскурсию для студентов провели специалисты нашего предприятия.

Читать дальше...

11 июля 2014 г.

Обратная связь с членами профсоюза

В адрес Запорожского обкома ПМГУ 9 июня 2014 г. пришло сообщение от посетителя веб-сайта!

Учитывая важность факта обращения и суть затрагиваемых вопросов нашим членом профсоюза, считаем необходимым разместить текст обращения и текст ответа Председателя Запорожского обкома ПМГУ
Седова В.Н. (стиль обращения посетителя сайта  приводим без изменений).


ОБРАЩЕНИЕ - "Я являюсь членом профсоюзного комитета одного из цехов Укрграфита, присутствую на всех цеховых и заводских собраниях. Каждый день слышу жалобы рабочих на работу администрации на игнорирование КЗОТа. ...

Читать дальше...

1 июля 2014 г.

До уваги страхувальників!


Кожна дитина шкільного віку мріє про закінчення навчального року, щоб із задоволенням відпочити три літніх місяці від уроків, завдань, рефератів тощо. Але такі омріяні дітьми канікули завдають чимало клопоту батькам, які пов’язані з організацією відпочинку дітей.

Щорічно, правлінням
Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності затверджується Програма відновлення здоров’я застрахованих осіб і членів їх сімей, однією із задач якої є оздоровлення дітей у дитячих закладах оздоровлення, в межах асигнувань, передбачених бюджетом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі –Фонд).

Застрахована особа (батько, мати, усиновлювач, опікун або піклувальник) подає заяву щодо оздоровлення дитини за рахунок коштів Фонду до комісії (уповноваженому) із соціального страхування підприємства, яка складає заявку про кількість дітей, які потребують оздоровлення влітку та надає її до робочого органу відділення Фонду. Організованими формами оздоровлення за рахунок коштів Фонду охоплюються діти віком від 6 до 18 років. Кошти Фонду виділяються на організацію харчування (у частині вартості набору продуктів харчування), лікування та культурне обслуговування дітей в межах граничних норм витрат.
Запорізька міська виконавча дирекція Запорізького обласного відділення Фонду, повідомляє, що з метою своєчасного та в повному обсязі забезпечення часткового фінансування оздоровлення дітей застрахованих осіб, комісії (уповноваженим) із соціального страхування підприємств та організацій необхідно надати обґрунтовану заявку про кількість дітей, які потребують оздоровлення влітку 2014 року.


Також, Запорізька міська виконавча дирекція повідомляє, що продовжується отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду.


За більш детальною інформацією звертатись до відділу соціальних послуг Запорізької міської виконавчої дирекції за тел. 34-27-11, 239-02-01; 34-01-91.

Запорізька міська виконавча дирекція
Запорізького обласного відділення
Фонду соціального страхування
з тимчасової втрати працездатності


1 июля 2014 г.

Летний спортивный сезон – открыт!


7 июня на стадионе «Горняк» прошёл спортивный праздник «Открытие летнего спортивного сезона». Инициатором его проведения традиционно является профсоюзный комитет комбината. Организацию этого мероприятия осуществляет Спорткомитет профкома.


Читать дальше...

26 июня 2014 г.

Головою ФПУ обрано Г.В.Осового

Сьогодні, 26 червня в готелі "Турист" відбулось восьме засідання Ради ФПУ.

На початку члени Ради та інші присутні вшанували хвилиною мовчання світлу пам'ять наших співвітчизників, загиблих у ході Антитерористичної операції у східних і південних областях України.

Читати далІ...

26 июня 2014 г.


Четвертак Сергій, начальник відділення НСПП в Запорізькій області


Досягти компромісу під час фінансово-економічної кризи



Фінансово-економічна криза вкрай загострила в Україні потреби збереження соціального миру і соціальної безпеки. Вона стала серйозним викликом для органів влади, політиків, керівників підприємств та призвела до скорочення обсягів виробництва та зростання безробіття.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області спрямовує зусилля на вивчення стану соціально-трудових відносин, динаміки їх змін у складних умовах сьогодення, причин накопичення протестного потенціалу на підприємствах і організаціях області та попередження соціально-трудових конфліктів. При цьому, важливо  своєчасно і правильно побудувати взаємини у трудових колективах, вироблення компромісних рішень для врегулювання розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин.

Будь-яка кризова ситуація характеризується тим, що нею складно управляти. Проблемними питаннями управління кризою є неочікуваність, недостатність інформації, втрата контролю, загострення становища, ескалація розбіжностей. Тому вкрай важливим є залучення роботодавцями підприємств ефективного антикризового менеджменту, який здатний мінімізувати негативні впливи, реформувати та створювати нове.


Читати далі...

25 июня 2014 г.

С 14 мая 2014 г. решением Наблюдательного совета ЗАО "ЗЖРК" переименован в ЧАО "ЗЖРК"

По решению Наблюдательного совета ЧАО «ЗЖРК» председателем правления – генеральным директором общества назначен Михаил Константинович Короленко (ранее А.И.Фурман подал заявление об уходе с занимаемой должности, после чего был назначен советником генерального директора).

Читать дальше...

25 июня 2014 г.

ВЫШЕЛ ОЧЕРЕДНОЙ ВЫПУСК
ИНФОРМАЦИОННОГО БЮЛЛЕТЕНЯ ПРОФСОЮЗНОГО КОМИТЕТА ОАО «ЗАПОРОЖСТАЛЬ»

В этом номере:

Металлурги – за мир!
Трудовые коллективы промышленных предприятий донецкого региона высказали свою твердую позицию против сепаратизма, насилия, разрушения страны.
З
апорожсталевский коллективный договор – лучший в области!
К
оллективный договор «Запорожстали» за 2013 год признан лучшим среди горно-металлургических предприятий запорожского региона.
Лето! Ах, это сказочное лето…
С
вопросами об особенностях летней оздоровительной кампании в этом году мы обратились к руководителям профкома ответственным за эти направления работы.

Читать дальше...

19 мая 2014 г.

РАДОСТЬ НОВОЙ ВСТРЕЧИ


Совет ветеранов при поддержке администрации и профкома "Запорожского титано-магниевого комбината" организовал вечер для участников Великой Отечественной войны — бывших работников комбината во Дворце культуры «Титан».


Эта встреча была радостной — всё-таки приближается знаменательная дата календаря — День Победы, который дался дорогой ценой всем, низвергнувшим в бездну фашистского зверя, и в то же время, ощущалась капелька грусти — ведь не всем ветеранам удалось прийти на этот праздник, так как преклонные годы дают знать о себе. Бывших участников той грозной войны становится всё меньше и меньше. Мы обязаны всё больше заботиться о таких ветеранах и ценить их, поскольку это — живая история, очевидцы и участники трудных испытаний, выпавших на долю всего мира. Благодаря им не забывается правда о Великой Отечественной войне.


Читать дальше...

19 мая 2014 г.

НОВОСТИ ПЕРВИЧНОЙ ПРОФСОЮЗНОЙ ОРГАНИЗАЦИИ "УКРАИНСКИЙ ГРАФИТ"

Майские праздники

1 мая 2014 г. в заводском профилактории на острове Хортица работники нашего предприятия отметили Международный День солидарности трудящихся и  День Победы над фашизмом.


Ко Дню Победы

К празднованию Дня Победы в 2014 г. на предприятии восстановлен и отремонтирован памятник работникам предприятия – участникам Великой Отечественной войны.

Читать дальше...

19 мая 2014 г.

ПОДВЕДЕНЫ ИТОГИ КОЛЛЕКТИВНО-ДОГОВОРНОЙ КОМПАНИИ 2014 г.


15 мая 2014 г. состоялся IX Пленум Запорожского областного комитета профсоюза трудящихся металлургической и горнодобывающей промышленности Украины. В работе пленума приняли участие: 47 членов областного комитета, 9 членов контрольно ревизионной комиссии, первый заместитель председателя ЦК ПМГУ Комышев Сергей Петрович, заместитель председателя Запорожского областного совета профсоюзов Скороходов Игорь Олегович, председатели профсоюзных комитетов не являющиеся членами обкома, профсоюзный актив.

Читать дальше...

30 апреля 2014 г.

Новини Дніпропетровського регіону
(
сайт Дніпропетровської областної державної адміністрації)

На Дніпропетровщині обговорили питання
збільшення заробітних плат з представниками гірничо-металургійного комплексу


Губернатор Ігор Коломойський закликав керівників та власників підприємств всіх розмірів та форм власності не допустити зниження життєвого рівня трудящих шляхом введення премій, бонусів, надбавок за роботу в умовах воєнного часу та інших видів спеціальних доплат. Сьогодні відбулася нарада з питань збереження соціальних гарантій та підвищення заробітної плати працівникам підприємств гірничо-металургійного комплексу за участі заступника губернатора – керівника апарату облдержадміністрації Геннадія Корбана, голови організації роботодавців області Віктора Сергєєва, представників керівництва підприємств ГМК регіону та профспілок.

Керівництво облдержадміністрації закликало всі підприємства регіону встановити грошові надбавки до заробітної плати своїх працівників. Розмір надбавок має становити не менше 20% від середнього рівня доходів працівників в січні-лютому 2014 року, розпочати ж їх нарахування треба за період із березня 2014 року. У першу чергу цей заклик стосується великих містоутворюючих підприємств області.

Під час наради з представниками гірничо-металургійного комплексу
Геннадій Корбан наголосив, що на сьогоднішній день єдиним способом перезапуску економіки регіону є стимулювання споживчого попиту.

«Для того, щоб отримати економічний ефект протягом короткого терміну необхідно збільшити доходи споживачів. Це можна зробити шляхом різноманітних надбавок та премій до заробітної плати», – сказав він.


Завдання губернатора щодо підвищення заробітної плати працівникам гірничо-металургійного комплексу на 20% не безпідставне.


Голова організації роботодавців області
Віктор Сергєєв зазначив, що у червні 2011 року між облдержадміністрацією, об'єднаннями роботодавців та профспілками регіону була підписана угода. Нею передбачалося сприяння у підвищенні рівня середньої заробітної плати в цілому на підприємствах економіки області не менше ніж на 20% щорічно. Однак, середньомісячна заробітна плата в 2012 році зросла на 12,5% (по Україні – на 14,9 %) , в 2013 році – на 6,3 % (по Україні – на 7,9%), в січні-березні 2014 року – на 8,4% (по Україні – на 9,5 %).

«Підвищення заробітної плати працівникам гірничо-металургійного комплексу обумовлено тим, що 2/3 економіки області займає саме ця галузь. На Дніпропетровщині представлені практично всі найпотужніші промислові корпорації і холдинги – Метінвест, Приват, Інтерпайп, Індустріальний союз Донбасу, Євраз та інші. Тому гірники і металурги повинні показати приклад у підвищенні стандартів життя для своїх працівників», – сказав Віктор Сергєєв і наголосив, що ні в якому разі збільшення заробітних плат не має відбуватися за рахунок скорочення робочих місць.


30 апреля 2014 г.

На допомогу членським організаціям


З метою надання практичної допомоги членським організаціям ФПУ у департаменті правового захисту розроблені Рекомендації з окремих питань застосування законодавства про працю та профспілки під час проведення колективних переговорів.

Рекомендації підготовлені за зверненнями профспілкових організацій на телефони профспілкової «гарячої лінії» ФПУ і можуть використовуватися як в ході проведення колективно-договірної кампанії, так і під час навчання профспілкового активу.

 

Департамент правового захисту апарату ФПУ

30 апреля 2014 г.

Профком Запорожского железорудного комбината - к Всемирному дню охраны труда

Согласно намеченным мероприятиям, посвящённым Всемирному дню охраны труда (28 апреля 2014 г.), комиссия профкома комбината по вопросам охраны труда провела конкурс 16-17 апреля и проверку выставок детских рисунков на тему «Охрана труда – глазами детей» по 7 школам (3 – в г. Днепрорудном и 4 – в с. Малая Белозёрка). Это мероприятие проводится по инициативе профкома уже 4-й год подряд.

Читать дальше...

30 апреля 2014 г.

ВЫШЕЛ ОЧЕРЕДНОЙ ВЫПУСК
ИНФОРМАЦИОННОГО БЮЛЛЕТЕНЯ ПРОФСОЮЗНОГО КОМИТЕТА ОАО «ЗАПОРОЖСТАЛЬ»

В этом номере:

- Праздничные поздравления коллективу комбината;

-
Производственная, технологическая и трудовая дисциплина являются основными факторами успешной работы всего трудового коллектива, а, следовательно, и предприятия. И если с первыми двумя на комбинате все в порядке, то нарушения трудовой дисциплины периодически еще случаются.

Профсоюзный комитет ведет
постоянную работу в этом направлении, поэтому на прошедшем заседании Президиума профкома был сделан детальный анализ причин, побуждающих работников нарушать трудовую дисциплину, намечен ряд мероприятий по борьбе с нарушителями.

-
Отчеты и выборы в ПМГУ. У каждой профгруппы – свои проблемы и заботы. Молодежь – наше будущее. 2014 год для Профсоюза металлургов и горняков украины является особенным. Во всех структурных подразделениях от профгрупп до центрального комитета, проходят отчеты и выборы.

На «Запорожстали» отчетно-выборная кампания стартовала в начале апреля в профгруппах. работа всех профгрупоргов была признана удовлетворительной и многие из них получили новую квоту доверия от своих товарищей, некоторые уступили дорогу более молодым профактивистам, некоторые ушли на заслуженный отдых или были переизбраны в связи с производственной занятостью, переводом на другой участок работы.


Читать дальше...

22 апреля 2014 г.

Информация сайта ЦК ПМГУ

27 марта Верховная Рада приняла Закон Украины "О  предотвращении финансовой катастрофы и создании предпосылок для экономического роста в  Украине". Опубликован в газете "Голос Украины" 31 марта 2014г.

17 апреля 2014 г.

Повідомляє офіційний сайт ФПУ

Профспілковий наказ кандидатам у Президенти України


Від імені 8 мільйонів членів профспілок Федерація профспілок України заявляє, що наш вибір – це розвиток демократії, безпека громадян, модернізація виробництва, цивілізовані соціально-трудові відносини, досягнення європейських стандартів життя. Ми акцентуємо увагу кандидатів у Президенти України, що саме працею наших співвітчизників створюється національне багатство, саме їх праця є головним джерелом наповнення державного, місцевих і пенсійного бюджетів.
Наш Наказ майбутньому Президенту України:


Читати далі...

17 апреля 2014 г.

Колдоговор-2014: ООО "Запорожский титано-магниевый комбинат"
закрепил социальные гарантии для работников предприятия


На конференции трудового коллектива ООО «ЗТМК» подведены итоги выполнения коллективного договора за 2013 год и принят колдоговор между администрацией и трудовым коллективом на 2014 год.

В 2013 году выполнены все 212 пунктов коллективного договора ГП «ЗТМК», что подтверждено актом, подписанным комиссией по подготовке колдоговора в составе представителей трудового коллектива и администрации. Новый коллективный договор на 2014 год от администрации комбината подписал  директор ООО «ЗТМК»
Владимир Сивак, от имени работников предприятия — председатель профсоюзного комитета Людмила Логвинова.

Читать дальше...

17 апреля 2014 г.

На странице "Новости Укрграфит" опубликованы последние события

ХІV РАБОЧАЯ СПАРТАКИАДА МЕТАЛЛУРГОВ И ГОРНЯКОВ ЗАПОРОЖСКОЙ ОБЛАСТИ

4 – 5 апреля 2014 года в легкоатлетическом манеже комбината «Запорожсталь» состоялись соревнования в зачет ХІV Рабочей спартакиады металлургов и горняков Запорожской области. По результатам 6 видов спартакиады наша команда занимает ІІІ общекомандное место...


СУББОТНИК
12 апреля 2014 г. работники предприятия вместе с членами своих семей присоединились к  Всеукраинской акции «Сделаем Украину чистой» и вышли на субботник по случаю Дня защиты окружающей среды на уборку территории острова Хортица и парка Гагарина по улице Северное шоссе...

Читать дальше..



15 апреля 2014 г.

В Запорожье состоялся этап III Всеукраинского смотра цеховой художественной самодеятельности
предприятий, организаций и учреждений горно-металлургического комплекса Украины



На основании постановления Центрального комитета профсоюза от 26 сентября 2013 года за № П-19/7 было принято решение о проведении III Всеукраинского смотра цеховой художественной самодеятельности предприятий, организаций и учреждений горно-металлургического комплекса Украины. Смотр проводился с целью:


- популяризации профсоюза металлургов и горняков Украины в трудовых коллективах;
- выявление талантливых исполнителей и коллективов художественной самодеятельности;
- развитие  национального и патриотического воспитания трудящихся и учащихся, популяризация многожанрового любительского искусства на предприятиях, организациях, учебных заведениях, в которых действуют первичные организации ПМГУ.


Проведение Смотра было призвано повысить эстетический и художественный уровень исполнительского мастерства и репертуара любительских коллективов и отдельных исполнителей, привлечь членов ПМГУ к содержательному, культурному досугу, усилить влияние народного творчества на воспитание трудящихся и членов их семей, способствовать дальнейшему развитию самодеятельного творчества.


Читать дальше...

8 апреля 2014 г.

ВСЕУКРАИНСКИЙ МОЛОДЁЖНЫЙ ФОРУМ




В период с 25 по 27 марта 2014 года в г. Новомосковск (Днепропетровская область) на базе гостинично-туристического комплекса «Самара» прошел I Всеукраинский молодежный форум профсоюза металлургов и горняков Украины. На форум прибыло более 120 участников – членов ПМГУ, представителей всех областей, где есть горно-металлургическое производство. От Запорожской области была делегация в количестве 13 человек, которую возглавлял заместитель председателя обкома профсоюза Юрий Шапчиц. От каждой делегации были представлены презентации на тему – Реализация молодежной политики. От Запорожской делегации выступили с презентациями Юрий Шапчиц и Андрей Кучера - представитель ОАО «ЗМК «Запорожсталь».

Читать дальше...

7 апреля 2014 г.

XIV РАБОЧАЯ СПАРТАКИАЛДА МЕТАЛЛУРГОВ И ГОРНЯКОВ ЗАПОРОЖСКОЙ ОБЛАСТИ


4 апреля 2014 г. в спортивном манеже ОАО «ЗМК «Запорожсталь» состоялось открытие XIV Рабочей спартакиады металлургов и горняков Запорожской области. В открытии приняли участие председатель обкома профсоюза Седов В.Н., заместитель председателя ЦК ПМГУ Гавриленко В.Н., председатель Запорожского областного совета профсоюзов Слестён В.М., а так же члены организационного комитета.


Читать дальше...

1 апреля 2014 г.

ПОДПИСАН КОЛЛЕКТИВНЫЙ ДОГОВОР НА 2014 ГОД

21 МАРТА 2014 ГОДА НА КОНФЕРЕНЦИИ ТРУДОВОГО КОЛЛЕКТИВА ОАО «ЗАПОРОЖСТАЛЬ», КОТОРАЯ СОСТОЯЛАСЬ ВО ДВОРЦЕ КУЛЬТУРЫ МЕТАЛЛУРГОВ, БЫЛИ ПОДВЕДЕНЫ ИТОГИ ВЫПОЛНЕНИЯ КОЛЛЕКТИВНОГО ДОГОВОРА ЗА 2013 ГОД И ПОДПИСАН ОСНОВНОЙ ЗАКОН НАШЕГО ПРЕДПРИЯТИЯ – КОЛЛЕКТИВНЫЙ ДОГОВОР МЕЖДУ АДМИНИСТРАЦИЕЙ И ТРУДОВЫМ КОЛЛЕКТИВОМ НА 2014 ГОД.

В РАБОТЕ КОНФЕРЕНЦИИ ПРИНЯЛИ УЧАСТИЕ И. О. ПРЕДСЕДАТЕЛЯ ЦЕНТРАЛЬНОГО КОМИТЕТА ПРОФСОЮЗА
СЕРГЕЙ КОМЫШЕВ, ЗАМЕСТИТЕЛЬ ГОРОДСКОГО ГОЛОВЫ ЮРИЙ КАПТЮХ, ПРЕДСЕДАТЕЛЬ ЗАПОРОЖСКОГО ОБКОМА ПРОФСОЮЗА ВАЛЕРИЙ СЕДОВ, ПРЕДСЕДАТЕЛЬ ЗАПОРОЖСКОГО ОБЛАСТНОГО СОВЕТА ПРОФСОЮЗОВ ВИКТОР СЛАСТЕН, ГЛАВА АДМИНИСТРАЦИИ ЗАВОДСКОГО РАЙОНА АЛЕКСАНДР БИРЮК

С информацией о выполнении коллективного договора 2013 года выступил директор по персоналу Андрей Лученко. Он отметил, что в коллективный договор 2013 года было внесено 164 мероприятия. Все они выполнены. Одним из основных показателей является уровень доходов, который предусматривает тесную взаимосвязь между результатами труда и заработной платой трудящихся. За минувший год среднемесячная заработная плата одного работника выросла на 12,9% и составила 5888 грн.

Социальное наполнение колдоговора работает на перспективу и направлено на заботу о трудящихся, о членах их семей, и ветеранах. В минувшем году в рамках реализации программы «Здоровье женщин» на базе многопрофильной клиники «ВитаЦентр» открыт кабинет маммографии, оборудованный самым современным цифровым маммографом. За три месяца прошлого года 547 работниц комбината прошли обследование.
Затраты комбината на компенсацию стоимости путевок на оздоровление и отдых в отчетном году составили более 11 млн. грн. Впервые дети работников запорожсталевцев смогли отдохнуть в ДЗОО «Солнечный», который расположен на берегу Азовского моря. Всего на детское оздоровление комбинат затратил более 1 млн. гривен.


Читать дальше...

ВЫШЕЛ ОЧЕРЕДНОЙ ВЫПУСК ИНФОРМАЦИОННОГО БЮЛЛЕТЕНЯ ПРОФСОЮЗНОГО КОМИТЕТА ОАО «ЗАПОРОЖСТАЛЬ»


В НОМЕРЕ:

-
В 2014 ГОДУ ИСТЕКАЮТ СРОКИ ПОЛНОМОЧИЙ ВЫБОРНЫХ ОРГАНОВ ПРОФСОЮЗА МЕТАЛЛУРГОВ И ГОРНЯКОВ УКРАИНЫ. В СООТВЕТСТВИИ С УСТАВОМ ПМГУ И ПОЛОЖЕНИЕМ О ПРОВЕДЕНИИ СОБРАНИЙ, КОНФЕРЕНЦИЙ В ПРОФСОЮЗЕ В ЭТОМ ГОДУ ВО ВСЕХ ОРГАНИЗАЦИОННЫХ ЗВЕНЬЯХ ПМГУ БУДУТ ПРОВЕДЕНЫ ОТЧЕТНО-ВЫБОРНЫЕ СОБРАНИЯ И КОНФЕРЕНЦИИ;

-
21 МАРТА НА КОНФЕРЕНЦИИ ТРУДОВОГО КОЛЛЕКТИВА ПРИНЯТ КОЛЛЕКТИВНЫЙ ДОГОВОР НА 2014 ГОД. ГЛАВНЫЙ СОЦИАЛЬНЫЙ ДОКУМЕНТ «ЗАПОРОЖСТАЛИ» СОХРАНЯЕТ ВСЕ СОЦИАЛЬНЫЕ ГАРАНТИИ И ЛЬГОТЫ МЕТАЛЛУРГОВ, ПОДТВЕРЖДАЕТ ВСЕ ОБЯЗАТЕЛЬСТВА СТОРОН ПО ВОПРОСАМ ТРУДОВЫХ ОТНОШЕНИЙ, ОБЕСПЕЧЕНИЯ ЗАНЯТОСТИ, ВРЕМЕНИ ТРУДА И ОТДЫХА, ТРУДОВОЙ ДИСЦИПЛИНЫ
ОХРАНЫ ТРУДА И ОКРУЖАЮЩЕЙ СРЕДЫ.


Читать дальше...

1 апреля 2014 г.

На ЗТМК наступает отчётно-выборная кампания


В этом году пятилетний срок пребывания на должности выборных органов Профсоюза, регламентированный Уставом ПМГУ, уже подходит к концу. Для них наступает время вновь отчитаться в проделанной работе, а трудовым коллективам предстоит решить, кто будет продолжателем профсоюзных дел. И вот, на X Пленуме ЦК Профсоюза, прошедшем в конце ноября прошлого года, вышло постановление «Об отчётах и выборах в профсоюзе металлургов и горняков Украины». Оно положило начало очередной отчётно-выборной кампании и установило этапы её проведения.

Подобная кампания не может миновать и профактив нашего предприятия. О ней редакция газеты «В
естник Комбината» говорит с председателем профкома комбината Людмилой Логвиновой.


Читать дальше ...

1 апреля 2014 г.

Конференция трудового коллектива: здравый смысл возобладал над популизмом


19 марта  состоялась конференция трудового коллектива по принятию коллективного договора на 2014 год. С информацией о предложениях в проект нового коллективного договора, которые были внесены структурными подразделениями, а также о решениях, принятых согласительной комиссией, выступила начальник отдела организации труда и заработной платы Г.А.Овчинникова. О выполнении коллективного договора за 2013 год и перспективах работы коллектива комбината в 2014 году делегатам конференции рассказал председатель правления ЗАО ЗЖРК А.И.Фурман.


Читать дальше...

31 марта 2014 г.

ЗА КРОК ДО ДЕФОЛТУ
РЕАЛЬНИЙ СТАН УКРАЇНСЬКОЇ  ЕКОНОМІКИ


Повідомляє Премєр-міністр України А.П.Яценюк - офіційна сторінка

На покриття дефіциту бюджету в країні не вистачає 289 млрд грн, що практично рівне сумі держбюджету на поточний рік (ІНФОГРАФІКА)
27 березня, 12:20

Загальний обсяг фіскального розриву становить 289 млрд грн. Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, представляючи в парламенті проекти законів про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні (№4576) та про внесення змін до державного бюджету на 2014 рік (№4575).

«Країна знаходиться на межі економічного і фінансового банкрутства»,  наголосив
Арсеній Яценюк.

Він підкреслив, що загальний обсяг фіскального розриву становить 289 млрд грн: «В країні немає 289 млрд грн на те, щоб покрити дефіцит». Ця сума, за його словами, складається, зокрема, з дефіциту державного бюджету 2014 року, яка становить 71,6 млрд грн, а також 34 млрд грн «так званих надутих доходів державного бюджету України, які пропонувались урядом Азарова і які неможливо виконати, так як були неадекватні макроекономічні показники»: «Країна падала, а вони показували, що в економіці був ріст. Промисловість скорочувалась, а вони показували, що промисловість росте».

До суми фіскального розриву, за його словами, включаються й втрати соціальних фондів через неправильно пораховану макроекономічну базу - 2,9 млрд грн.

Глава Уряду також наголосив, що кошти територіальних громад у 2014 році «фактично знаходяться на нульовому показнику, так як в минулому році гроші територіальних громад і спеціальних фондів були вкрадені урядом Азарова-Януковича»: «Обсяг коштів, відсутній на єдиному казначейському рахунку, складає 79,8 млрд грн».

Арсеній Яценюк також наголосив на проблемі з адмініструванням податків: «Йдеться про дві цифри. Перша цифра – це переплачені податки і збори, а саме податок на прибуток. Українські компанії заплатили на два роки наперед податок на прибуток в загальній сумі 37,3 млрд грн. Другий блок – це те, що стосується невідшкодованого податку на додану вартість. В українських компаній відібрали оборотні кошти і не відшкодували ПДВ на 21,6 млрд грн».

Арсеній Яценюк також зазначив, що в судах знаходяться справи щодо додаткового стягнення з державного бюджету ще близько 30 млрд грн ПДВ: «Значна частина цих коштів - фіктивні ПДВ. І це була одна зі схем розкрадання коштів із бюджету, коли фіктивні фірми подавали до Податкової адміністрації декларації на відшкодування ПДВ, який ніхто і ніколи не платив».

З огляду на те, що з 1 квітня ціна на газ Російської Федерації буде встановлена $480 за 1 тис. кубічних метрів, загальний обсяг поточного дефіциту НАК «
Нафтогаз України» становитиме 33,4 млрд грн, - зазначив Арсеній Яценюк.

Також, як підкреслив він, 9,2 млрд грн із загальної суми - це кошти, «які залишились від так званої незбалансованості місцевих бюджетів»: «5,2 млрд грн - незбалансовані місцеві бюджети. 2,3 млрд грн – це обслуговування державного боргу, пов’язане із девальвацією національної грошової одиниці та 1,7 млрд грн - компенсація тарифів на тепло».

«Таким чином загалом у 2014 році в країні не вистачає 289 млрд грн, що практично тотожно сумі державного бюджету на поточний рік. Не вистачає такої ж суми, як і всі доходи і збори, які будуть відбуватись в 2014 році, – наголосив
Арсеній Яценюк.

Він підкреслив, що якщо така ситуація «відбувається із будь-якою компанією, з будь-якою юридично особою, то це означає, що така юридична особа повинна оголошувати про своє банкрутство».

«Український Уряд не допустить банкрутства країни. Пакет дуже непопулярних, дуже складних, жорстких реформ, які треба було робити не вчора і позавчора, а протягом останніх 20 років, зараз пропонується Верховній Раді», - підкреслив він.

Арсеній Яценюк зазначив, що ці законодавчі ініціативи «не ідеальні»: «Як можна придумати ідеальний закон, коли 300 млрд грн просто нема звідки взяти, коли за три роки в офшорні зони вивели 70 млрд доларів? Але це ті речі і ті кроки, які Україна зобов’язана зробити в поточному році для того, щоб у 2015-2016 роках відновилося поступове економічне зростання».

26 марта 2014 г.



ІНФОРМАЦІЯ
щодо прав та обов’язків, соціального та правового захисту військовозобов’язаних, призваних на військову службу у зв’язку з мобілізацією, резервістів, а також військовослужбовців, прийнятих на військову службу в добровільному порядку (за контрактом)


Повідомлення Управління преси та інформації Міністерство оборони україни | 26.03.2014 |  |11:56|

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України відповідно до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» є конституційним обов’язком громадян України.

Військовий обов’язок включає, зокрема прийняття на військову службу в добровільному порядку (за контрактом), призов на військову службу, проходження служби у військовому резерві.

Права та обов’язки, соціальний та правовий захист військовозобов’язаних, призваних на військову службу у зв’язку з мобілізацією, та резервістів.

Читати далі...

26 марта 2014 г.

Валерий Седов: «Запорожсталь – лидер региона по социальной политике»


Становление рыночной экономики в нашей стране связано с целым комплексом преобразований в экономической и политической сферах, в общественной жизни и в сфере трудовых отношений. В этот период по-новому осмысливалась роль и значение профсоюзных организаций. Большое внимание стало уделяться коллективным договорам, в подготовке которых активное участие принимали трудовые коллективы предприятий.

С каждым годом значение коллективных договоров, направленных на совершенствование производства, организации труда, улучшения качества продукции, повышения производительности труда, а также социально-экономических интересов и прав трудящихся, возрастало.
Коллективные договора стали также средством укрепления дисциплины труда, воспитания добросовестного отношения к труду, так как предусматривали меры материального и морального поощрения высококачественного труда и меры воздействия, степень влияния на недисциплинированных работников – нарушителей коллективного договора.


В марте
месяце 2014 г. в нашей области на финишную прямую вышла колдоговорная кампания. На ряде предприятий состоялись конференции трудовых коллективов, в ходе которых были подведены итоги колдоговоров за прошедший год и заключены коллективные договора на текущий год. О первых ее итогах нашему корреспонденту рассказывает председатель обкома профсоюза работников металлургической и горнодобывающей промышленности Валерий Седов.


– Валерий Николаевич, Запорожская область – крупнейший промышленный регион Украины, в котором сосредоточено большое количество различных предприятий. Какие из них входят в структуру Запорожской областной организации профсоюза трудящихся металлургической и горнодобывающей промышленности Украины?
– В структуру областной организации профсоюза входят предприятия, учреждения и организации, которые имеют первичные организации профсоюза трудящихся металлургической и горнодобывающей промышленности Украины.


Всего таких предприятий, учреждений и организаций 27. В их числе такие крупные заводы, как "Запорожсталь", "Днепроспецсталь", "Запорожкокс", "Запорожский огнеупорный завод", "Запорожский титаномагниевый комбинат", "Запорожский железорудный комбинат", «Укрграфит», "Запорожский завод ферросплавов", а также ряд средних и малых предприятий.


– Все ли из этих предприятий сегодня работают и как они обеспечивают социальную защиту своих работников?
– Сейчас временно не работает "Запорожский сталепрокатный завод", но мы не ликвидируем профсоюзную организацию, так как есть перспектива, что определённое производство продукции на этом предприятии будет восстановлено. Мы ведем переговоры с санаторами, которые помогают погашать задолженность по заработной плате работникам. По окончании санации кредиторы обещают запустить цех эмаль посуды, открыть новое производство по выпуску современной тары.


Все остальные предприятия работают где-то лучше, где-то хуже. Но лидером остается комбинат «Запорожсталь», который обеспечивает достойную социальную защиту и достойную зарплату. Успешно работают "Запорожский железорудный комбинат", "Запорожкокс" и "Запорожогнеупор". С полной загрузкой работают титаномагниевый комбинат и завод ферросплавов. А на ЗФЗ даже создано полторы тысячи рабочих мест.


Но у ряда предприятий есть проблемы. Например, на ЗТМК очень низкий уровень заработной платы. Для предприятия, на котором имеются вредные, тяжелые и опасные условия труда — это просто недопустимо.


Более или менее стабильная ситуация на заводах "Укрграфит" и "Днепроспецсталь". Но на "Укрграфите" введена четырёхдневная рабочая неделя, а на "Днепроспецстали" два дня в месяц – это дополнительные выходные.


Хочется отметить, что на работу наших предприятий влияют те драматические события, которые сейчас происходят в Украине. Но, несмотря на это, в марте уже заключены коллективные договора на "Запорожстали", ЗЖРК, Запорожкоксе и алюминиевом комбинате. В ряде коллективов принятие колдоговоров отложено.


– Получается, что из-за той ситуации, которая сложилась в стране, не на всех предприятиях сегодня могут эффективно выполнять мероприятия, которые вносят в эти нормативно-правовые акты?
– Да, на ряде заводов стремятся сократить социальные гарантии. Там, где работают по сокращенному графику, и зарплата будет уменьшена.


Что касается небольших предприятий, то они находятся в тяжелой ситуации. В СМУ "Запорожстальстрой-1" после смены собственника и в атмосфере полного безразличия членов профсоюза – ликвидирована профсоюзная организация. "Запорожавтоматика", горнодобывающая кампания "Минерал", "Укрремпутьчермет", "Завод полупроводников" работают нестабильно, с низкой загрузкой производства.


То же самое можно сказать и о таких организациях, как «Укргипропром», институт Титана, "УкрНИИспецсталь".


На этом фоне островками стабильности и надежды остаются «Запорожсталь» и ЗЖРК. Они подают пример и позитивный сигнал не только для запорожсталевцев и днепрорудненцев, но и для всех жителей Запорожского региона.


Также хочу отметить важность в коллективных договорах раздела «Молодежной политики», который должен быть наполнен существенно важными мероприятиями, а не формальными записями.


– Как в сложившейся ситуации областной комитет профсоюза взаимодействует с предприятиями в плане заключения колдоговоров? Оказывает ли им помощь?
– Представители обкома оказывают методическую помощь профсоюзным организациям, дают консультации, делают экспертизу колдоговоров, по приглашению профкомов участвуют в переговорах с собственниками, участвуют в конференциях по заключению колдоговоров и т.д.


Сегодня, например, идут сложнейшие переговоры с администрацией "Днепроспецстали", где снизился уровень зарплаты и планируют значительно сократить социальный пакет. Конечно, сотрудничаем мы и с теми предприятиями, где дела обстоят благополучно.


Областной комитет профсоюза работает не только с первичками, а и с Центральным комитетом, с Федерацией профсоюзов Украины, с Запорожским областным советом профсоюзов по заключению Генерального, Отраслевого и Регионального соглашений. Мы работаем в комиссиях, изучаем проекты, даем свои предложения и рекомендации.


На сегодняшний день серьезную проблему при подготовке и заключении коллективных договоров создает отсутствие актуализированных Отраслевого и Генерального соглашений. Формально они существуют, но в нынешней сложной общественно-политической и экономической ситуации требуют кардинальных дополнений и изменений.


– На каких предприятиях наиболее конструктивно проводится социальный диалог, и заключаются наиболее социально ориентированные колдоговора?
– Примером для нас является «Запорожсталь», где ведется целенаправленная и планомерная работа, проходит конструктивный социальный диалог между руководством комбината и профсоюзным комитетом. Не случайно коллективный договор запорожсталевцев неоднократно был признан лучшим в отрасли и одним из лучших в стране.


Успешно выполняются все основные мероприятия коллективных договоров на ЗЖРК, «Запорожогнеупоре», «Запорожкоксе».


В целом же, надо отметить, что колдоговорная кампания этого года проходит очень тяжело, такого не было даже во время экономического кризиса 2008 года.

Беседовали Александр Чехарин и Глеб Гончаров.


 
Top
Copyright 2015. All rights reserved.
Назад к содержимому | Назад к главному меню